Sprzedaż samochodu do skupu aut - krok po kroku

Jak krok po kroku zrealizować sprzedaż samochodu do skupu?

Raz na kilka lat każdy chciałby zmienić swój samochód. Jednakże, często ludzie odkładają przez długi czas wymianę samochodu. Wydaje się, że przynajmniej po części jest to spowodowane brakiem funduszy wystarczających na kupno lepszego samochodu. Jednakże tym co często zniechęca do wymiany samochodu są trudności ze sprzedażą starego samochodu.

Szybko i bez kłopotów

Sposobem na szybką sprzedaż auta, który nie wymaga zbyt dużego zaangażowania jest skup samochodów osobowych. Skup samochodów używanych jest firmą, która odkupuje od ludzi ich używane auta i sprzedaje je tym, którzy chcą je kupić. Nie sposób więc nie zauważyć, że działanie skupu w pewnym stopniu jest podobne do tego, jak działają komisy samochodowe. Jednakże, różnica jest taka, że skup aut za gotówkę jest bezpośrednim nabywcą naszego auta. Jeśli zaś chodzi o komis, jest to jedynie pośrednik pomiędzy sprzedawcą i kupującym.

Procedura sprzedaży auta do skupu jest bardzo podobna w przypadku każdego skupu aut używanych, np. procedura skupu samochodu. Warto podkreślić, że nie jest ona skomplikowana, oraz nie zabiera zbyt wiele czasu.

Jak zacząć?

Jeśli interesuje nas sprzedaż samochodu do skupu, powinniśmy na samym początku skorzystać z internetu. To właśnie w internecie najlepiej jest znaleźć odpowiedni skup. Obecnie praktycznie wszystkie firmy posiadają swoje strony internetowe, dlatego też w sieci mamy możliwość porównania wielu ofert różnych skupów. Możemy również dowiedzieć się, czy może akurat w naszej okolicy przypadkiem nie działa jakiś skup samochodów za gotówkę.

Kiedy już znajdziemy odpowiednią firmę, musimy w jakiś sposób się z nią skontaktować. Przeważnie, na stronie internetowej skupu znajduje się odpowiedni formularz zgłoszenia samochodu do sprzedaży. Nie jest to nic skomplikowanego, jest to formularz, który wymaga od nas ogólnego opisania samochodu, który chcemy sprzedać.

Najczęściej, skup aut, chroniąc się przed oszustami, będzie wymagał od nas podania kilku informacji na nasz temat. Nie są to jednak oczywiście żadne osobiste informacje, a jedynie ogólne nasze dane.

Formularz wypełniony - co dalej?

Kiedy już wypełnimy formularz, bądź też opcjonalnie nawiążemy kontakt telefoniczny z przedstawicielem skupu samochodów, musimy ustalić, kiedy możemy się umówić na spotkanie. Jeśli kontaktujemy się telefonicznie, to od razu możemy ustalić termin spotkania, jeśli jednak wypełniamy formularz, musimy zaczekać, aż skup sam się z nami skontaktuje.

Jeśli chodzi o spotkanie z przedstawicielami skupu, często możliwe jest umówienie się nawet na ten sam dzień, w którym kontaktujemy się ze skupem po raz pierwszy. Czas realizacji procesu kupna aut jest elementem rywalizacji skupów, dlatego też każdy się być jak najszybszy w swoim działaniu.

Na spotkaniu ustalamy dokładnie za jaką cenę sprzedamy nasz samochód. Na spotkaniu obecny jest rzeczoznawca, który od razu, podczas pierwszego spotkania dokonuje wyceny auta, po uprzednim jego przeglądzie. Oczywiście, nie zawsze musi nam odpowiadać cena, jaką poda nam rzeczoznawca. Przeważnie, skupy są elastyczne jeśli chodzi o kwestię ceny, co oznacza, że często uda się nam utargować nieco wyższą cenę. Jeśli natomiast mamy jakieś wątpliwości co do tego, czy wycena naszego samochodu została przeprowadzona poprawnie i uczciwie, nie powinniśmy od razu decydować się na sprzedaż samochodu. Wydaje się, że warto jest skontrolować rzeczoznawcę ze skupu poprzez przeprowadzenie kontrolnej wyceny u niezależnego rzeczoznawcy.

Ostatni etap sprzedaży

Kiedy cena jest już ustalona, i nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że jest to najlepsza możliwa cena jaką może nam zaoferować jakikolwiek firma, pozostaje nam już jedynie sfinalizowanie transakcji. Podpisujemy odpowiednią umowę kupna-sprzedaży samochodu. Oczywiście, warto przeglądnąć tę umowę, aby mieć pewność, ze wszystko z nią w porządku. Jednakże, jeśli korzystamy z usług działającego od wielu lat na rynku skupu aut, nie powinniśmy się raczej zamartwiać tym, że z umową cokolwiek będzie nie tak jak trzeba.

Koniec procesu sprzedaży

Wraz z podpisaniem umowy tracimy wszelkie prawa do samochodu. Po prostu, przestaje on być już naszą własnością. Z tego też względu, od razu po zostawieniu auta w skupie dostajemy odpowiednią kwotę pieniędzy na jaką umówiliśmy się ze ze skupem aut używanych. Jeśli chcemy otrzymać przelew na konto, zwykle jest on wykonywany natychmiastowo. Jednakże, jeśli chcemy dostać pieniądze jeszcze szybciej, możemy zażądać zapłaty w gotówce. W zasadzie każdy skup samochodów osobowych bez żadnych problemów powinien nam zapłacić od ręki. Tak więc od razu po sprzedaży samochodu możemy rozpocząć poszukiwanie nowego auta, gdyż dysponujemy odpowiednimi funduszami pozyskanymi ze sprzedaży starego samochodu.

Skup samochodów Warszawa - skupowane marki aut